TEKNOLOJİNİN SINIRLARINI ZORLAYIN

Yapay Zeka Destekli Erişilebilirlik Aracımızla Tanışın

Accessiblee, web erişilebilirliği ve uyumluluk konusunda devrim yaratan bir üründür. AI, makine öğrenimi ve bilgisayar görüşü teknolojileri kullanarak, Accessiblee web sitelerinin erişilebilirlik sorunlarına anında çözümler sunar.

Deneme Sürümünü Başlat

Bizi tercih eden bazı müşterilerimiz

Müşteri 1
Erişilebilirlik Menüsü (CTRL+E)

Content

Color

Orientation

Kullanıcı Tarafından Tetiklenen Erişilebilirlik İşlevleri

Yazı Boyutunu Ayarla

WCAG 2.1, 1.4.4

Ekrandaki metni farklı boyut artışı seviyesinde değiştirir. Sitenizin her bölümünü anında daha okunabilir hale getirir.

Satır Yüksekliğini Ayarla

WCAG 2.1, 1.4.12

Sitenizdeki tüm metinler için daha rahat aralık sağlamak için satır yüksekliğini artırır veya azaltır.

Metin Aralığını Ayarla

WCAG 2.1, 1.4.12

Metinlerin satır aralığı, disleksi veya görme kısıtlılığı olan kullanıcılar için okunabilirliği arttırmak amacıyla değiştirilir. Bu, kişiselleştirilmiş ve daha erişilebilir bir okuma deneyimi sunar.

Ortaya Hizala

Kişiselleştirilmiş ve daha erişilebilir bir okuma deneyimi sağlamak için sitenizin metinlerini ortaya hizalar.

Sola Hizala

Kişiselleştirilmiş ve daha erişilebilir bir okuma deneyimi sağlamak için sitenizin metinlerini sola hizalar.

Sağa Hizala

Kişiselleştirilmiş ve daha erişilebilir bir okuma deneyimi sağlamak için sitenizin metinlerini sağa hizalar.

Başlıkları Vurgula

Yüksek kontrastlı renklerle vurgulanan başlıklar, web sitenizin kullanıcı dostu olmasını sağlar ve ziyaretçilerin siteniz içinde daha rahat gezinmelerine yardımcı olur.

Bağlantıları Vurgula

Bağlantılar, butonlar ve diğer etkileşimli öğeler, yüksek kontrastlı renklerle vurgulanarak daha kolay erişilebilir hale getirilmelidir. Bu, internet sitenizin kullanılabilirliğini artırır ve ziyaretçilerin tıklanabilir öğelere daha rahat erişmelerini sağlar.

Disleksi Yazı Tipi

Accessiblee'nin Disleksi Dostu Yazı Tipi, disleksi rahatsızlığı olan kişilerin internet sitenizde metinleri daha rahat okuyabilmesi için özel olarak tasarlanmış bir yazı tipidir. Bu yazı tipi, okuma hızını artırarak daha akıcı bir okuma deneyimi sunar.

Açık Kontrast

WCAG 2.1 (1.4.3, 1.4.6)

Yüksek kontrastlı açık renk temasıyla sitenizin tüm öğelerinin kontrastını artırır. Erişilemeyen ve uyumlu olmayan düşük kontrastlı öğelere, metinlere, butonlara ve form alanlarına tek tıkla düzeltme sağlar.

Yüksek Kontrast

WCAG 2.1 (1.4.3, 1.4.6)

Yüksek kontrastlı koyu renk temasıyla sitenizin tüm öğelerinin kontrastını artırır. Erişilemeyen ve uyumlu olmayan düşük kontrastlı öğelere, metinlere, butonlara ve form alanlarına tek tıkla düzeltme sağlar.

Renkleri Ters Çevir

WCAG 2.1 (1.4.1)

Sitenizin tüm öğeleri için renk ters çevirme, algılanan daha fazla renk derinliği sağlayarak metinlerin okunmasını önemli ölçüde kolaylaştırırken renk körü ve görme engelli kısıtlı kullanıcılar için göz yorgunluğunu azaltır.

Düşük Doygunluk

Web sitesi görünümünde yüksek doygunluk içeren dikkat dağıtan renklerin doygunluk düzeyini azaltarak daha sade ve odaklı bir deneyim sunar.

Yüksek Doygunluk

Web sitenizin görünümünde renklerin doygunluk düzeyini arttırarak düşük kontrastlı, soluk odaklanmayı zorlaştıran içerikleri daha erişilebilir bir hale getirir.

Siyah & Beyaz

WCAG 2.1 (1.4.1)

Web sitenizdeki tüm renklerin doygunluğunu giderir. Döteranopi, tritanopi ve diğer renk körlüğü biçimleri olan kullanıcıların sitenizin içeriğini daha iyi ayırt etmesine yardımcı olan önemli bir erişilebilirlik işlevidir.

Ekran Okuyucu

Accessiblee'nin gelişmiş ekran okuyucusu, tüm sayfa içeriğini yüksek sesle okuyarak harici bir ekran okuyucu yüklemeye gerek kalmadan web sitesini gezmenizi sağlar.

Sessize Al

Otomatik oynatılan videolar veya reklamlar gibi bazı web sayfası öğelerinin sesten kaynaklanan rahatsızlığından dolayı, web sitenizdeki seslerin kapatılmasını sağlar.

Okuma Rehberi

İmleci yüksek kontrastlı bir yatay okuma kılavuzuna dönüştürür. Görme kısıtlı, disleksi, bilişsel engelli ve presbiyopisi olan kullanıcılar için göz yorgunluğunu azaltmak üzere gözleri odaklar ve yönlendirir.

Okuma Maskesi

İmlecin bulunduğu yer harici web sitenizin diğer kısımlarını karartarak; görme kısıtlı, disleksi, bilişsel engelli ve presbiyopisi olan kullanıcılar için göz yorgunluğunu azaltmak üzere gözleri odaklar ve yönlendirir.

Animasyonları Durdur

Erişilebilirlik engeli olarak kabul edilen hareket eden veya otomatik güncellenen içeriği duraklatır. Dikkat dağıtan ve nöbetleri tetikleyebilecek animasyonları, yanıp sönen içeriği durdurur.

Görselleri Gizle

Web sitenizdeki görseller, bazı kullanıcılar için dikkat dağıtıcı olabilir ve metnin anlaşılmasını zorlaştırabilir. Görselleri gizleyerek web sitenizin erişilebilirliğini artırır.

Büyük İmleç

Web sitenizde, standart imleç boyutunu %400 civarında arttırır. Kullanıcıların işaretçinin görüş alanında kalmasını sağlayarak, web sitenizde gezinmeyi kolaylaştırır.

3 Adımda Web Sitenizi Erişilebilir Hale Getirin

01

Kurulum

Panelinizden aldığınız kurulum kodumuzu web sitenize ekleyin.

02

Erişilebilirlik Aracı Uygulaması

Accessiblee kullanıcı tarafından tetiklenen özellikleri web sitenizde anında görünsün.

03

Yapay Zeka Servisleri

Yapay zeka, web sitenizi analiz etsin ve erişilebilirlik hatalarını düzeltmeye başlasın.

Nasıl Çalışır?

Erişilebilirlik Aracı, kurulum sonrası tüm işlemleri iki adımda tamamlar.

Erişilebilirlik Aracı, kişisel kullanım tabanlı bir araçtır ve kullanıcıların web sitenizi kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirmelerine olanak tanır. Bu arayüz, erişilebilirlik özellikleri sunarak kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunar. Kullanıcılar, Erişilebilirlik Aracı sayesinde web sitenizdeki kullanıcı arayüzü ayarlarını bireysel olarak düzenleyebilirler.

Erişilebilirlik Aracı, arka planda makine öğrenimi süreçleri kullanır ve ekran okuyucu ve klavye gezinme gibi daha karmaşık erişilebilirlik ihtiyaçlarını ele almak için bağlamsal anlama ve bilgisayar görme modellerini kullanır. Bu sayede kullanıcıların web sitenizde daha rahat ve kolay bir deneyim yaşamalarına olanak tanır.

Deneme Sürümünü Başlat

HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR

Accessiblee Erişilebilirlik Aracı İşlevleri

Accessiblee'nin tam yapay zeka destekli Erişilebilirlik Aracı (ADA/WCAG 2.1 uyumluluğu):

Accessiblee'nin Yapay Zeka Destekli Erişilebilirlik Aracı, ADA ve WCAG uyumluluğunu hızlandırmak için aracın tüm özellik ve işlevlerinin yanı sıra aşağıdaki otomatik, arka uç ve ön uç mantık ve iyileştirme katmanlarını etkinleştirir.

Metin Boyutu Düzenleme
Metinler Arası Boşluk
Büyük İmleç
Bağlantı Vurgulama
Animasyonları Durdur
Açık Kontrast
Yüksek Kontrast
Renkleri Ters Çevir
Siyah & Beyaz
Araç İpuçları
Okuma Rehberi
Erişilebilir Fontlar
Dyslexia Yazı Tipi
Sayfa Yapısı
Tümünü Sıfırla
Ekran Okuyucu
Klavye Navigasyonu
Görsel Alt Etiketleri
Form Başlıkları
Sözlük
Başlıklar
Form Doğrulamaları
Etkileşimli Öğeler
Otomatik Başlayan Videolar
Harici Bağlantılar
Belirsiz Bağlantılar
Kırık Bağlantılar
Video Alt Yazıları
Eksik Başlıklar
Öğe Odağı
Site Dili
PDF İyileştirme
İçerik Moderasyonu
Metin Hizalama
Satır Yüksekliği
Erişilebilir Fiyatlandırma
Akıllı Kontrast
Erişilebilirlik Menüsü (CTRL+E)

Gerçek Kullanıcı Deneyimleri ile Oluşturulan Profiller

Motor Engelli

Fare ve klavye kullanımıyla web sitenizde gezinmek motor engelli bireyler için her zaman kolay olmayabilir. Accessiblee, motor engelli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik yardımcı araçlar geliştirmek için motor engelli bireylere danışır. Bu profilde sunulan seçenekler, sitenizin gezinimini daha kolay hale getirerek kullanıcı deneyimini iyileştirir.

Görme Engelli

Web sitenizin doğru yapılandırılmadığı durumlarda, görme engellilerin kullandığı yardımcı teknolojilerin etkinliği ciddi şekilde azalabilir. Özellikle navigasyon ve alışveriş sepetleri gibi, ziyaretçilerin tercihlerini kısıtlayarak, sitenizi terk etmelerine neden olabilir. Accessiblee'nin amacı web sitenizin erişilebilirliği arttırmaktır.

Kısıtlı Görme

Görme bozukluğu olan insanlar için web sitenizde gezinme ve okuma, özelleştirilmiş ayarlamalarla kolaylaştırılabilir. Bu amaçla hazırlanan profil, farklı koşullar için yardımcı öneriler sunarak kullanıcı deneyimini iyileştirir. Profilde sunulan ayarlamalar, web sitelerinizdeki gezinimi ve okumayı daha rahat hale getirmenize yardımcı olur.

Nöbet ve Epileptik

Web sitenizdeki yanıp sönen öğeler, animasyonlar ve videolar, epilepsi gibi bazı hastalıkları olan kişilerde nöbetleri tetikleyebilir. Bu profil, animasyonları ve diğer epilepsi gibi bazı hastalıkları tetikleyen içerikleri duraklatmak için kullanabileceğiniz bir yöntem sunar.

Bilişsel Öğrenme

Bilişsel bozukluklar ve öğrenme güçlükleri, okuduğumuz metinlerin anlamını kavramamızı zorlaştırabilir. Ancak bu profil, okuma deneyimlerini iyileştirmek ve okuyucuların ilgili bilgileri daha kolay belirlemesine yardımcı olmak için özel araçlar sunar. Bu araçlar sayesinde, bilişsel bozukluklar ve öğrenme güçlükleri olan kullanıcılar da web sitelerindeki bilgiye kolayca erişebilir ve daha etkili bir şekilde anlayabilirler.

ADHD / DEHB

Web sitenizde gezinirken ziyaretçilerin dikkatlerini yoğunlaştırmalarına yardımcı olacak birçok araç bulunmaktadır. Bu profil, okuduğunu anlama becerisini geliştirmek için dikkat dağıtıcı unsurların hafifletilmesine yardımcı olabilecek öneriler sunar. Bu öneriler sayesinde, ziyaretçiler web sayfalarında daha odaklı kalabilir ve gereksiz dikkat dağıtıcı unsurları azaltarak, okuma deneyimlerini daha keyifli hale getirebilirler.

Dijital Erişilebilirliğin Standartlarını Karşılamak için Gerekli Adımları Atın

Erişilebilirlik uyumluluğu süreci, başlangıçta kafa karıştırıcı ve zorlayıcı olabilir. Ancak, Accessiblee ile bu sürece başlayarak yolculuğunuza doğru adımlarla başlayabilirsiniz.

Dijital Erişilebilirliğin Standartlarını Karşılamak için Gerekli Adımları Atın
Dijital Erişilebilirliğin Standartlarını Karşılamak için Gerekli Adımları Atın
Dijital Erişilebilirliğin Standartlarını Karşılamak için Gerekli Adımları Atın

Tasarımınızla Markanızı Yansıtın

Web sitenizde kullanacağınız Erişilebilirlik Aracı'nı, tasarımınıza ve tarzınıza uygun hale getirmek için özelleştirebilirsiniz. Bu özelleştirme seçenekleri arasında renk, simge, yerleşim gibi birçok özellik yer almaktadır. Ayrıca, Erişilebilirlik Aracımız, marka kimliğinize uygun bir görünüm sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu özellikleri kolayca kullanabileceğiniz bir kontrol paneli de sunulmaktadır.

Web sitemin alt yapısı için hangi platform kullanıldı?

Web siteniz geliştirilirken hangi platform kullanıldığını bilmiyorsanız, size yardımcı olabiliriz.